do kasy suma: 0,00 zł

Rozmiary

 

Kupując buty w naszym sklepie zalecamy sugerowanie się długością zmierzonej przez nas wkładki dla konkretnego modelu buta, a nie swoim "standardowym rozmiarem".

Wybieranie butów według długości wkładki daje możliwość lepszego dopasowania buta do stopy, bowiem każdy producent może mieć swoją rozmiarówkę i może ona się między sobą różnić. 

Długości wkładek znajdziesz klikając przycisk TABELA ROZMIARÓW w wybranym modelu obuwia.

 

 

Długość jaką podajemy w centymetrach przy produkcie mierzona jest wkładką do butów, którą przyjęliśmy jako szablonowy kształt ludzkiej stopy. Ze względu na różnice w podbiciu oraz tęgości stóp nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za złe dopasowanie obuwia do stopy.

 


  

Aby dokładnie zmierzyć długość swojej stopy oraz dopasować odpowiedni rozmiar obuwia przeczytaj uważnie zamieszczone poniżej informacje.

 

 W celu zmierzenia długości swojej stopy:

1. Postaw stopę na kartce papieru.

Dobierz rozmiar

2. Zaznacz tył stopy oraz koniec najdłuższego palca.

3. Wykonaj tą samą czynność dla drugiej stopy
(często zdarza się tak, że jedna stopa jest dłuższa od drugiej).

Dobierz rozmiar

4. Zmierz odległość między dwoma zaznaczonymi punktami.

5. Na koniec do długości większej stopy dodaj około 0,5cm luzu.

 


 

  • Przede wszystkim sugeruj się długością zmierzonej przez nas wkładki konkretnego modelu podaną w centymetrach w opisie z produktem.
  • Rozmiary poszczególnych producentów różnią się od siebie długością wkładki wewnątrz buta.
  • Rozmiary obuwia sportowego różnią się od obuwia wizytowego. Rozmiary sportowe są około jeden rozmiar większy od obuwia tradycyjnego. Wybierając obuwie wizytowe na podstawie sportowego należy tę różnicę uwzględnić.
  • Obuwie, które wyraźnie zwęża się w kierunku czubka wybieraj z większym zapasem.
  • Wielkość stóp zmienia się w miarę upływu czasu i narastającego zmęczenia, dlatego długość stopy należy mierzyć przy jej średnim zmęczeniu.
  • Rozmiar obuwia należy dobrać z odpowiednim naddatkiem - zgodnie z fachowymi opracowaniami wynosi on około 5% długości stopy.
  • Zawsze mierz obie stopy. Niektórzy ludzie mają bowiem jedną stopę nieco większą od drugiej. W takim wypadku należy wybrać rozmiar odpowiadający długości większej stopy.
  • Weź pod uwagę skarpety lub rajstopy, które najczęściej zakładasz. Jeśli nosisz grube skarpety może się okazać, że potrzebujesz większego rozmiaru.
  • Zmierz swoje stopy najlepiej po południu, wtedy bowiem są one największe.

 


   

ADRESY SKLEPÓW i DANE KONTAKTOWE

 


iButy © 2024 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl